Jobb volt a címvédő

2017 december 4 | 12:44
Kézilabda
0

Meglepetésekkel kezdődött a világbajnokság. Ki gondolta volna, hogy a brazil csapat döntetlent játszik a japánokkal, Lengyelország győz az esélyesebb svédek ellen, a magabiztos franciák kikapnak Szlovéniától.A visszaszervezett Montenegró legyőzi Dániát.

A magyar válogatott nagy különbségű hátrányt szedett össze a vb-nyitányon a címvédő norvégok ellen, szünet után harcolt, és mindent megtett a tisztes vereségért, végül nyolc gólos vereséggel rajtolt.
B-csoport, 1. forduló:
NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 30-22 (21-11)
Bietigheim, játékvezetők: Hansen, Christiansen (dánok).
NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde (kapusok), Arntzen, Brattset, Christensen, Gigstad Fauske, Herrem, Kristiansen, Kurtovic, Löke, Mörk, Mortensen Ingstad, Oftedal, Rösberg Jacobsen, Skogrand, Sa. Solberg. Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.
MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi, Görbicz, Háfra, Kisfaludy, Klivinyi, Kovács A., Kovacsics, Lukács, Mayer, Mészáros, Schatzl, Szekeres, Szöllősi-Zácsik, Tóth G.. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Kiállítások:
Hétméteresek:

Csehország-Argentina 28-22 (15-9),Svédország-Lengyelország 30-33 (15-17)

Az első gólokat a skandinávok szerezték, majd 2-0 után Zácsik talált be. Több, támadásban elkövetett hiba után leindítottak minket a norvégok, 6-2-nél Kim Rasmussen időt kért a 8. percben. Görbiczet Kovacsics váltotta, érkezett Kovács Klivinyi és Kisfaludy is, a norvégok azonban szélről vagy beállóból rendre eredményesek voltak. Lundét többször is naggyá tettük, így nem volt remény a fölzárkózásra, 13-5-nél ismét időt kellett kérnünk 18 perc elteltével. Megpróbálkoztunk a két beállós játékkal is 7 támadóval, és így legalább tudtuk tartani a különbséget, hiszen főként Bódi révén bevettük az ellenfél kapuját. Mindez sajnos csak pillanatnyi fellángolásnak bizonyult, félidőben tíz gól volt a különbség (21-11).

Szünet után Janurik érkezett a kapuba, Háfra pedig góllal mutatkozott be, de nem tudtunk közel kerülni az ellenfélhez. Janurik védései és Háfra góljai nyomán 25-17 lett az állás, a 41. percben időt kért az ellenfél, a mieink a komolyabb vereség elkerüléséért harcoltak, hiszen látszott: Norvégiát a mai napon nem lehet legyőzni. A magyar válogatott mindent megtett védekezésben és támadásban is, de látszott: az alapvetően jobb képességű ellenfél jobb napot is fogott ki a mieinknél.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: – Az első félidőben minden rosszul sült el, védekezésben és támadásban is az ellenkezőjét csináltuk, mint amit terveztünk, a norvégok pedig minden hibánkat megbüntették. Szünet után küzdöttünk, harcoltunk, meg is nyertük a 2. félidőt, nincs más választásunk, mint ebből kiindulni, hiszen 20 óra múlva Svédország ellen játszunk.
A-csoport:Románia-Paraguay 29-17 (16-7),Franciaország-Szlovénia 23-24(10-13),Spanyolország-Angóla 28-24(15-13)

C-csoport:Oroszország-Tunézia 36-16 (14-9),Brazilia-Japán 28-28 (12-15),Dánia-Montenegró 24-31(12-17)

D-csoport:
Németország-Kamerun 28-15 (12-7),Szerbia-Kina 43-23 (21-11),Hollandia-Dél-Kórea 18-17 (11-14)