0

Férfi felkészülési mérkőzés:
SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 29-29 (16-15)
Jönköping,7000 néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak).
SVÉDORSZÁG: Palicka, Appelgren (kapusok), Arnesson, Darj, Ekberg 5 (2), Gottfridsson 7, Henningsson, Jakobsson 2, Jeppsson 2, Lagergren 2, Nielsen, Nilsson 1, Pettersson, Tollbring 4 (2), Wanne 1, Zachrisson 5. Szövetségi kapitány: Kristjan Andresson.
MAGYARORSZÁG: Mikler, Borbély (kapusok), Ancsin 2, Balogh 5, Bartók 3, Bánhidi 2, Bodó 4, Császár 2, Fekete 1, Hornyák 1, Jamali 2, Juhász 2, Lékai 2, Ligetvári, Országh 1 (1), Schuch, Szöllősi Sz., Vilovszki 2. Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány: – Hasznos mérkőzés volt, amelyen minden játékos lehetőséget kapott, rövid időszakoktól eltekintve mindenki jól teljesített, a fiatalok tapasztalatot szereztek. Védekezésben és támadásban is voltak jó teljesítmények.

Bodó Richárd: – Nem ijedtünk meg a svédektől, noha nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Jól mentünk, úgy érzem, jó meccset játszottunk, a végén talán kicsit nagyobb rutinnal győzhettünk volna, de a felkészülés szempontjából nagyon hasznos volt a találkozó. Nincs sok idő hátra az Eb-ig, de minden csapat így van ezzel.

Bodó szerezte az első magyar gólt, majd egészen szünetig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Mikler számos védést bemutatott, a svédek két gólos vezetését szünet előtt az újonc Bartók góljával mérsékeltük egyre.

A 2. félidő elején Bánhidi duplájával egyenlítettünk, majd a három gólos vezetésre tettünk szert, miután Mikler védését követőe Vilovski betalált. Az 54. percben egyenlítettek a hazaiak, majd a vezetést is átvették, de rendre egyenlített a magyar válogatott, miként 29-28 után is, amikor hét a hat elleni játékban Hornyák szerzett gólt, kialakítva ezzel a végeredményt. A két csapat hétfőn ismét megmérkőzik egymással.