MOL Liga döntő: DVTK 1-0, magabiztosan

2016 március 12 | 19:43
Jégkorong
0

Két ellentétes indíttatású csapat vívja idén a MOL Liga döntőt, egyrészt a Jegesmedvék magyar bajnokként és a Debrecen elleni söpréssel érkeztek a döntőbe, míg a másik oldalon az egyik újonc került be a döntőbe, egy végletekig kiélezett csatában a Fehérvár ellen, így még élénken élhet az emlékezetükben a csütörtöki összecsapás. Mégis érdekes kihívás volt a DVTK számára a mai derbi, hiszen eddig rendes játékidőben képtelenek voltak a vendégeket legyőzni hazai környezetben. Egy védekezési hiba vezette be a találkozót és máris tombolhatott a rekordszámú szurkolósereg. Ezt követően hullámzó játék alakult, hol az egyik, hol a másik fél dominanciájával és egy piros-fehér kapuvassal spékelve, no meg emberelőnyből Booras duplával. A szünet kicsit elkényelmesítette a DVTK-t, míg Majoross edző várhatóan kisebb “hegyi beszéddel” és taktikai váltással életet lehelt a csapatába, ennek lett az eredménye a szépítő találat. Ezt követően a hazaiak életre tértek, fokozták a tempót, látható volt ebből hamarosan gól lesz. A kicsit bizonytalan Bálizst a társak nem tudták kellően segíteni, mert úgy tűnt nincs még meg a kellő frissesség a lábakban és a fejekben, így Miskolczi a kapusról kijövő korongot a hálóba juttatta.  A záró 20 perc sem hozott sok változást bár a MAC a szünetet követően megint összeszedettebb lett, mindkettő csapat próbálta gyorsan átjátszani a pálya közbenső szakaszát, emiatt hullámzóvá vált a játék. Ugyan érezhető volt, hogy a kék-fehérekben nincs erő a fordításra, de ez véglegesen akkor dőlt el, amikor egy emberelőnyös szituációt a végletekig kijátszva 4-1 állították az eredményjelzőt. Ma könnyed győzelmet aratott a Miskolc, de egy páros csatában az első találkozó inkább csak arra jó, hogy felmérjék egymást a felek, hoztak-e valami újdonságot velük szemben az ellenfelek és milyen állapotban vannak. A DVTK számára mindenképpen jó üzenet, hogy magabiztosan hozták a mai mérkőzést, amelynek holnap már semmi jelentősége nem lesz.

DVTK Jegesmedvék–MAC 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Miskolc, 2210 néző, V: Halassy, Kincses, Pálkövi, Váczi