2-0 a DVTK-nak 0-3 után!

2016 március 13 | 19:44
Jégkorong
0

A tegnapi sima miskolci győzelmet követően egyből jött a MOL Liga döntőjének 2. összecsapása szintén az alapszakasz győztes otthonában. Hiába rendelkezik kiváló, sok harcban megedzett játékosokkal a MAC sokak véleménye az volt, hogy mint csapat még nem játszott egyetlen döntőben sem, így ez a fajta rutin nagyon hiányozhat majd a döntőben. Nos a 2. mérkőzésen pontosan ennek ellenkezőjét tapasztalhatták a szurkolók, mert 3 perc után már két gólos előnyben voltak a kék-fehérek. Ezt követően kezdtek csak ébredezni téli álmukból a Jegesmedvék, bár ez ebben a harmadban nem testesült meg gólokban. Ráadásul Garrett Clarke egy darabig csak Terbócs után korcsolyázott, hogy beleállhasson vele egy bunyóba, de a 19 éves csatár végig kitért a verőlegény elől. Az első mérkőzésen Terbócs egyszer már összeakadt Clarke-kal és utána még Gyenessel szemben is próbálkozott, amit a miskolci védők rossz néven vettek és valószínűleg ez volt a páros korcsolyázás oka. A DVTK rendezte sorait a szünetben és nekiugrott a MAC-nak, aminek az eredménye 0-3 lett Mestyán találatával! Sagert a szünet előtti gólja kis reménysugarat jelentett 40 perc után. Sőt a szünet után szinte egyből 1 gólra feljöttek a piros-fehérek Cseter góljával majd Somogyi a védője elcsúszása miatt egalizált, ekkor majdnem szétrobban a csarnok. Korai örömvolt! A tavaly még a Jegesmedvéket erősítő Nagy Krisztián 30 másodperc alatt visszaállította az egy gólos előnyét a MAC-nak. Már szinte kézzelfogható volt az egyenlítés lehetősége, mármint összesítésben, amikor a kapus nélkül játszó DVTK-ból Booras inkább az igazi egyenlítést hozta meg és ezzel a hosszabbítást. Dudas átnyúló kiállítása miatt 1:42-ig 4-3-ban játszhatott a MAC, de nem tudott vele élni, nem úgy a fontos gólok szerzője Somogyi, aki 5-4 és egyben 2-0-ra állította a szemafort. A mai találkozó egyértelműen megmutatta ez a bajnoki döntő még egyáltalán nem lefutott, most két Tüskecsarnokban megrendezendő találkozó lesz, ami sok kérdésre adhat választ, de van olyan érzésünk, hogy idén még ebben a párosításban a MAC visszatér a Jegesmedvékhez Miskolcra.

DVTK JegesmedvékMAC 5–4  (0–2, 1–1, 3–1, 1–0) – h.u.

kiállítások: 12 ill. 8 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0, a DVTK Jegesmedvék javára

Source: Hoki-Live