Messi mesterhármasával nyert a Barca (Videó)

2014 március 23 | 22:11
Futball
0

Ez a mérkőzés ma háború lesz nem összecsapás! A két csapat úgy esett egymásnak, mintha élete függne az eredménytől. Önfeláldozó belépések, gyönyörű labdakihozatalok és gladiátorok a pálya minden négyzetcentiméterén. A Barcelona higgadt le az első percek rohanását követően és Messi zseniális passzával Iniesta lépett ki a bal oldalon, majd 14-ről ballal felvarrta a bal sarokba a katalánok vezető találatát. Mintha darázs csípte volna meg az egész királyi gárdát. A legnagyobb csípést di Maria kapta, aki az őrületbe kergette a bal oldalon Dani Alvest vagy aki megtámadta. Két jó beadás és Benzema fejjel és lábbal megfordította az állást. Ehhez kellett a rendkívüli módon indiszponáltan játszó Mascherano  játéka. A félidő végjátékában egy kényszerítőzést követően Messi kiegyenlít. Események tömkelege volt még a 2-2 gólon kívül. Az egyik oldalon 2 Benzema helyzet a másikon 2 Neymar és egy Messi helyzet maradt ki. Egy rendkívül kiegyenlített első félidőt követően döntetlennel mentek pihenni a csapatok. Real Madrid presszinggel kezdődött a második félidő, ez megzavarta a katalánokat. Egy Ronaldo rágyorsításnál Dani Alves buktatta a portugál sztárjátékost és Mallenco tévesen a büntetőpontra mutatott. A szabálytalanság a 16-os előtt történt. Ronaldo a jobb alsóba vágta a Blankók harmadik találatát és egyben vezető gólját. Még egy jó kimozdulás a kapuból Valdestől, amikor a Benzema sarkalására Bale rajtolt rá, de a kapusban elakadt a lövés. Aztán megint a gránátvörös-kékek kezdtek dominálni. Messi álompasszot adott Neymarnak, aki belépett a büntetőterületre, Ramos lerántotta. Mallenco a 11-es pontra mutatott és Ramost leküldte. Messi a bal sarokba vágta az egyenlítő találatot. A végjáték már a vendégekről szólt a 10 főre fogyatkozott királyi gárda ellen. Dani Alves kapufája már jelezte itt még történni fog valami. Iniesta lépett be Pepe és Xabi Alonso közé, az utóbbi felrúgta a játékvezető meg befújta a harmadik büntetőt is. Messi a bal felsőbe küldte a vezető találatot, egyben a saját mesterhármasát! Minden idők legeredményesebb játékosa mától Messi az El Clasicok történetében. Újra nyílt a bajnokság, hiszen at Atletico 2-0-ra nyert a betis otthonában ezzel beérte a Realt, míg a Barcelona egy pontra megközelítette a két éllovast. Fantasztikus mérkőzés volt, még sokat fognak beszélni róla a szurkolók és a sajtó.

Real Madrid–Barcelona 3-4 (2-2)