A Chelsea megalázó vereséget mért az Arsenalra

2014 március 22 | 19:09
Futball
0

Arsene Wenger 1000. tétmérkőzésén ült az Arsenal kispadján és várhatóan emlékezetes produkcióra akarta felkészíteni a csapatát. Összességében sikerült, csak a felhangja teljesen más volt, mint amire számított. A Chelsea 7 perc alatt eldöntötte a találkozót, majd a 17. percben megfogyatkozott és ráadásul három gólos hátrányba került. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat ma, úgy tűnik az igazi bajnokesélyes a Chelsea és nem az Arsenal.

Chelsea–Arsenal 6–0 (4-0)
London, Stamford Bridge, 41 614 néző. Vezette: Marriner
CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – D. Luiz (Obi Mikel, 72.), Matics – Schürrle, Oscar (Szalah, 67.) Hazard – Eto’o (Torres, 9.)
ARSENAL: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny (Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain (Flamini, a szünetben) – Rosicky, Cazorla, Podolski (Vermaelen, 24.) – Giroud
G: Eto’o 5., Schürrle 7., Hazard 17.  (11-esből), Oscar 42., 66., Szalah 71.

K: Gibbs 17. (Arsenal)

Edzői vélemények:

José Mourinho: Ismerjük az Arsenal játékát és arra készültünk, hogy a letámadással kizökkentjük őket a megszokott ritmusukból. A terv teljes mértékben bejött, mert mindkettő gólunk ebből született, így hét perc után befejeződött a mérkőzés. A büntető és a kiállítás már csak javított a helyzetünkön. Összességében olyan győzelmet arattunk, amelyre szinte senki sem számított, de erre mi már jó előre felkészültünk, csak azt nem tudtuk, hogy ilyen jól bejön.

Arsene Wenger: Úgy készültünk, hogy nagyon fontos mérkőzés lesz ez számunkra, hiszen az egyik riválisunkról van szó, de ebből egy rémálom lett nem mérkőzés a mi szemüvegünkön keresztül. Az én hibám, hogy taktikailag nem voltunk felkészülve a Chelsea harcmodorára és 20 perc után mindennek vége volt. Kaptunk már ki ilyen gólkülönbséggel a Manchester Unitedtől, akkor 8-2 volt, de ez volt pályafutásom legrosszabb napja. Ráadásul az egész mérkőzés alatt jobb volt nálunk a chelsea.

Source: Foci-Live.hu